تبلیغات
دهکده رمز و چیت دهکده رمز و چیت - نقد بازی DRIVER SAN FRANCISCO
 

نقد بازی DRIVER SAN FRANCISCO

نویسنده: proffesor nioton موضوع: pc،  ps3،  xbox-360، 

 

سلام!

یوبی سافت بالاخره عنوانی را که مدت ها منتظرش بودیم رونمایی کرد که نام آن Driver: San Francisco است.


کوتاه از داستان بازی

داستان بازی ماه ها بعد از اتفاقات بازی Driver 3 اتفاق می افتد جایی که شخصیت اصلی بازی Tanner از حوادثی که برایش پیش آمد جان سالم به در برد. دیدیم که در حین زد و خورد Tanner و دشمن اصلی او Jericho در شهر استانبول هر دوی آنها به شدت زخمی شدند. به درستی متوجه نشدیم که آیا جریکو نجات پیدا کرده یا نه اما او نجات یافت تا در این شماره نیز احتمالاً شاهد حضور او در بازی باشیم. در این بازی که این بار فقط بر روی رانندگی تمرکز خواهد داشت قابلیت جدیدی اضافه خواهد شد که Shift نامگذاری شده است.
Martin Edmondson کارگردان خلاقیت بازی به VG247 میگوید : " در زمان خاصی در بازی، تانر تصادف شدیدی میکند و به خاطر این تصادف او به کما میرود اما چیزی به خاطر نمی آورد و به خاطر همین گمان میکند قابلیت فرا انسانی پیدا کرده است. " تنر گمان میکند که از کما خارج شده و فرار کرده است اما او همچنان در کما است و وجود قابلیت Shift چندان هم دور ار واقعیت نخواهد بود! چرا که او در حقیقت ماشین را نمیراند!


اتومبیل ها
در دموی بازی تنر را میبینیم که در یک Dodge Challenger در حال تعقیب شریک خود که Porsche 911 می راند، است.
در برنامه ی 30 دقیقه ای Reflections برای معرفی بازی جزییات خیلی زیادی فاش نشد، اما مساله ی بزرگی در دموی بازی لو رفت و ان نیز حضور اتومبیل های لایسنس شده برای اولین بار در این سری است!
بله، قرار است در بازی دقیقاً 120 ماشین لیسانس شده وجود داشته باشد هر چند که ما در دموی بازی فقط 20 عدد را دیدیم که رسماً برای بازی نهایی تایید شده بودند. این اتومبیل ها شامل : Fiat 500 ، DeLorean ، McLaren F1 و Bugatti Zonda میشدند.
در این بازی فقط اتومبیل های 4 چرخ وجود خواهند داشت و خبری از دوچرخه و موتور نیست؛ اما buggy وجود خواهد داشت که در دمو ندیدیم.

گیم پلی

اساساً Shift به بازیباز اجازه میدهد بدون اینکه از اتومبیل خود خارج شود کنترل ماشین های دیگر را بر عهده بگیرد. او همچنین ادامه میدهد که در این سری برای اولین بار از بازی های لایسنس شده استفاده خوهد شد. در قسمتی از دموی بازی تنر در حال رانندگی بود که با استفاده از قابلیت شیفت بدون اینکه از ماشین پیاده شود کنترل ماشین دلخواه بازیباز را به دست گرفت. به گفته ی سازنده این کار بار اکشن بازی را بالا خواهد برد چراکه در طول تعقیب و گریز بازیباز توسط پلیس او میتواند در اتومبیل های مختلف shift کرده و از دست انها فرار کند. Edmondson ادامه میدهد : " وقتی تنر به ماشینی شیفت میکند تنها کنترل آن ماشین را به جای راننده در دست میگیرد و حتی اگر اتومبیلی دارای مسافر باشد آنها از این موضوع بی خبر خواهند بود. آنها گمان میکنند راننده ( که ممکن است همسر، فرزند و راننده تاکسی باشد ) کمی دیوانه شده و اینجاست که دیالوگ های جالبی میان آنها رد و بدل خواهد شد.
البته این این قابلیت نامحدود نیست و نمیتوان از آن به طور مداوم استفاده کرد. در صورت آسیب دیدن ماشین و منفجر شدن آن بازی شما را در حالت shift قار میدهد تا خودروی دیگری را سوار شوید. سازندگان به دلیل تجربه ی ناموفقی که با Driver 3 و Driver: Parallel Lines داشتند امکان گشت زنی با پای پیاده را از بازی حذف کرده اند. با این کار سازندگان بازی را به نسخه های اول و دوم بازی که فقط بر روی رانندگی تاکید داشتند شبیه میکنند.
در این بازی شهر سن فرانسیسکو کاملاً شبیه سازی شده است که با پیشرفت در بازی میتوان تمام منطقه را در دسترس داشت.

به غیز از قابلیت Shift ، مد multiplayer نیز برای اولین بار به این سری اضافه خواهد شد که کاملا به شیفت کردن وابسته است.

با اینکه همواره باید از خبر ساخت عنوان جدید از سری Driver ترسید، اما امیدهایی به Driver: San Francisco و 208 مایل جاده ای که برای راندن در آن هست، وجود دارد. هنوز راه زیادی تا عرضه باقی مانده؛ ماا آنچه که دیدیم خیلی خوب بود.

این بازی تعطیلات امسال برای PlayStation 3, Xbox 360, PC و MAC عرضه خواهد شد. نسخه ی جداگانه ای نیز برای Wii ساخته خواهد شد.


تصاویر و کانسپت آرت هایی از بازی:

 

() نظرات