تبلیغات
دهکده رمز و چیت دهکده رمز و چیت - نقد بازی ARMY OF TWO
 

نقد بازی ARMY OF TWO

نویسنده: proffesor nioton موضوع: pc، 

 نقد بازی در ادامه مطلبارتش دونفره با قدرت بازگشته‌ است
سنگ، کاغذ، شات‌گان!
در یکی دو سال اخیر الکترونیک آرتز سرمایه‌گذاری‌های خوبی روی چند عنوان جدید اکشن مانند Mirror's Edge، Dead Space و Army of Two انجام داد که همه‌ آن‌ها به‌ثمر نشستند. از میان این سه بازی که در سال 2008 هر کدام عناوین درخشانی بودند، «ارتش دونفره» اولین عنوانی است که شماره‌ دوم آن منتشر شده است. استودیوی مونترئال الکترونیک‌آرتز زحمت زیادی کشیده تا قسمت دوم از همه نظر بهتر از قسمت اول باشد.سازنده‌های بازی تلاش زیادی کرده‌اند تا عوامل جذابیت بازی اول را حفظ کنند و در عین حال نقاط ضعفی که در گیم‌پلی قسمت اول دیده می‌شد را برطرف نمایند. نتیجه‌ کار این است که «ارتش دونفره: روز چهلم» یک بازی جذاب و درگیر کننده از آب درآمده که بازی کردنش برای همه‌ طرفداران سبک اکشن سوم شخص تیراندازی جذاب خواهد بود.اولین نکته‌ای که در روند بازی روز چهلم به چشم می‌خورد، متنوع‌تر شدن روند بازی و مکانیک‌های مختلفی است که گیم‌پلی کلی را شکل می‌دهند. حالا در کنار پناه گرفتن، تیراندازی و فلنک کردن، کلی کار دیگر برای انجام دادن دارید و انگیزه‌ کافی برای بازگشت چندباره و تکرار مراحل وجود دارد. سیستم آپگرید کردن سلاح‌ها و سفارشی‌سازی آن‌ها بسیار کامل و پیچیده است. سلاح‌های متنوعی در بازی وجود دارد که می‌توانید با جمع‌آوری پول، آن‌ها را آپگرید کرده و تجهیزات و قطعات مختلف برای آن‌ها خریداری کنید. اگر بخواهید بازی را روی درجه‌ سخت انجام بدهید بهتر است به‌سراغ آپگرید کردن سلاح‌ها بروید اگر نه روی درجه ساده هیچ فرقی نمی‌کند که مسلسل‌ شما آپگرید شده باشد یا نه؟

تغییرات زیادی در نحوه‌ پیشروی شما در مراحل هم به چشم می‌خورد. سیستم همکاری دونفره و اگرو (Aggro) گرفتن کماکان پایه‌ اصلی مبارزه‌ها به شمار می‌آید اما در بعضی از صحنه‌ها بازی به شما اجازه می‌دهد تا از خشونت کم‌تری استفاده کنید. یکی از راه‌های کم کردن خشونت، استفاده از GPS است که در شماره‌ قبلی نبود و علاوه بر نشان دادن مسیر رسیدن به هدف، می‌تواند در شناسایی درجه‌ دشمن‌ها و علامت‌گذاری آن‌ها برای نفر دوم کمک کند. در بعضی از صحنه‌ها می‌شود با گروگان گرفتن ارشدترین نفر در یک دسته از دشمن‌ها، بقیه را خلع سلاح و اسیر کرد. در این حالت بازی به شما امتیاز بیشتری می‌دهد و به این ترتیب شما را تشویق می‌کند تا خشونت کمتری به خرج بدهید.

در طول بازی صحنه‌هایی هم پیش می‌آید که مشابه بازی Mass Effect شما را در موقعیت تصمیم‌گیری بین خیر و شر قرار می‌دهد. انتخاب‌های خوب، کشتن کمتر و نجات اسیرها خصوصیات اخلاقی ارتش دو نفره‌ شما را افزایش می‌دهد. یکی از نکات جالب این سیستم این است که پس از تصمیم‌گیری‌های مهم در بازی، نتیجه‌ مستقیم تصمیم‌های خودتان را می‌توانید به صورت صحنه‌های کمیک ببینید و بفهمید تصمیم خیر یا شری که گرفته‌اید بعدا چه تاثیری در سرنوشت دیگر شخصیت‌ها خواهد داشت.

حالا در کنار پناه گرفتن، تیراندازی و فلنک کردن، کلی کار دیگر برای انجام دادن دارید


از نظر گرافیکی روز چهلم نمره‌ بسیار خوبی می‌گیرد. جزئیات بسیار زیادی در بافت‌ها و محیط اطراف وجود دارد. حالات صورت کاراکترها (به خصوص قهرمان‌های بازی) قابل توجه هستند. اما اتفاق افتادن همه‌ بازی در شانگهای را باید یکی از نقاط ضعف این بازی نسبت به قسمت قبل دانست. در شماره‌ اول، مراحل بسیار متنوع بودند و در قسمت‌های مختلف دنیا رخ می‌دادند.


مراحل بازی طراحی بسیار خوبی دارند. به ندرت دو سکانس مشابه پیدا می‌کنید و کارگردانی خوب صحنه‌ها (به خصوص انفجارهایی که فقط به خاطر القای هیجان بیشتر به بازی‌کننده طراحی شده‌اند) باعث می‌شود بار اول این بازی را به سرعت تمام کنید و اصلا متوجه گذشت زمان نشوید. البته جا داشته سکانس‌های همکاری بیشتری مانند اکشن‌های پشت به پشت یا چتربازی شماره‌ اول در این قسمت گنجانده می‌شد.

یکی از انگیزه‌های اصلی برای تکرار روز چهلم، گرفتن همه سلاح‌ها و متعلقات آن‌هاست. برای این کار باید همه گوشه و کنار مراحل را بگردید و آپگریدهای مخفی را پیدا کنید. همچنین همه‌ تلاش‌تان را برای گرفتن پول بیشتر به خرج بدهید. یکی از بهترین راه‌های جمع کردن پول وسلاح بیشتر، پیشروی مخفیانه در مراحل است. در هر منطقه یک صندوق پر از سلاح و پول وجود دارد که در صورت لو رفتن موقعیت شما و اعلام خطر در آن منطقه، این صندوق غیرقابل دسترس خواهد بود. این ایده برای کشاندن بازی‌کننده‌ها به طرف مخفی‌کاری و تجربه دوباره مراحل با رویکرد متفاوت کاملا موفق بوده و از نقاط قوت بازی به شمار می‌آید.

در پایان هم باید به هوش مصنوعی مثال زدنی یار کمکی شما در بخش تک‌نفره اشاره کنیم که نه‌تنها نسبت به شماره‌ قبلی بسیار پیشرفته‌تر است، بلکه از خیلی از بازی‌های روز بهتر عمل می‌کند. وقتی یک نفره بازی را انجام می‌دهید نفر دوم که توسط هوش مصنوعی کنترل می‌شود به‌خوبی دست شما را می‌خواند و همان کاری را می‌کند که در نظر دارید. البته آشنایی با کنترل نسبتا پیچیده و دکمه‌های ترکیبی بازی کمی زمان لازم دارد.

ارتش دونفره: روز چهلم یک بازی اکشن سوم‌شخص بسیار خوب و خوش ساخت است که توصیه می‌کنیم علاقه‌مندان به این سبک حتما آن‌ را امتحان کنند. به هر حال فعلا تا آمدن بازی‌های بزرگ دیگری در این سبک زمان زیادی باقی مانده است.

When it comes to first person shooter co-op games another game at the top of my list is Army of Two. One of the cool perks that is different the other co-op games, Army of Two focuses more getting paid rather then winning. In the game you are ex-Army Rangers that have now turned into contractors for a Private Military Corporation.

Another great perk of the game is that players can spend their hard earned cash on more accurate and deadly customizable weapons. Now that in my opinion is an awesome way to have a Co-op game. I haven’t purchased the game yet however it’s on my list. Below is the list of the xbox 360 gamer achievements for Army of Two.


 

() نظرات